O Nás

Jak to celé začalo? 

Jsme dva bráchové, které baví sportovat a dávat si nové výzvy. Oba jsme vášniví lezci a slacklineři a často se proto účastníme různých outdoorových akcí a festivalů. Na jedné takové akci jsme se poprvé setkali s balance boardem.  
Samozřejmě jsme si ho museli vyzkoušet, když jsme viděli, co na tom někteří dovedou za tríčky. K našemu překvapení to ale nešlo tak jednoduše, jak to vypadalo. S bráchou jsme se shodli, že tohle prostě musíme mít doma. 

Blížily se Vánoce a klasicky jsme nevěděli, co komu dát pod stromeček. V tu chvíli jsme si vzpomněli na balance board a chtěli jsme ho věnovat našemu mladšímu bráchovi, abychom toho boarda konečně měli. Nicméně jsme nenašli žádný, který by vyhovoval našim potřebám. U levnějších boardů se nám nelíbil design a ty dražší jsme si jakožto středoškoláci nemohli dovolit. Rozhodli jsme se tedy zkusit si ho udělat sami. Výsledek našeho snažení sice nebyl na takové úrovni, na jaké jsou naše boardy dnes, nicméně bráchu dárek potěšil a mohli jsme se tak konečně všichni tři předhánět v tom, kdo udělá lepší tríček.  


 
V březnu 2020 vypukl lockdown, školu nám zavřeli a s bráchou jsme měli spoustu volného času. Oba nás vždy lákalo zkusit podnikat a proto jsme se rozhodli vyrobit další dva boardy a pokusili jsme se je prodat na českých bazarech. Do měsíce jsme oba boardy prodali, a tak jsme vyrobili další sérii, tentokrát o pěti kusech. 

Po roce takového prodeje jsme se rozhodli pustit se do podnikání naplno. Založili jsme si náš e-shop a začali jsme zdokonalovat naše produkty. Snažíme se pomáhat lidem vyřešit stejný problém, který jsme řešili my před třemi lety a vždy jsme rádi, když někomu naše boardy dokážou alespoň trochu zlepšit den. 

 

 

Soutěž & podnikej 

Na konci roku 2021 jsme přihlásili náš projekt do Soutěž & podnikej. Chtěli jsme díky tomu získat další motivaci k rozvíjení našeho projektu, protože jsme v tu dobu řešili problémy s naším produktem a motivace moc velká nebyla. Přiznám se, že jsme zpočátku soutěž moc vážně nebrali a na úkoly jsme trochu kašlali. Potom co nám soutěž přidělila mentora, jsme ale dostali úplně nový pohled na náš projekt a spoustu věcí jsme tak posunuli k lepšímu. I díky tomu se nám podařilo vyhrát regionální kolo soutěže a postoupit do republikového finále. Tam jsme měli tu možnost soupeřit se spoustou zajímavých lidí a projektů a nakonec jsme skončili na 3. místě. Tento úspěch nám dal spoustu motivace a navíc jsme dostali cennou zpětnou vazbu od úspěšných lidí nejen v porotě. 

 
 

Pořad Wifina

Nedávno jsme se my a naše balance boardy objevili v pořadu Wifina. Pokud se chceš něco dozvědět o balance boardech nebo o nás, určitě se neváhej mrknout.

Wifina - balance board

 

Proč Kubara? 

Dlouho jsme přemýšleli nad názvem naší malé firmy. Chtěl jsem vymyslet něco hravého a jednoduchého. Nad názvem jsem přemýšlel spolu se svými známými a rodinou už asi dva měsíce a mé naděje na vymyšlení vhodného názvu upadaly. Zkoušel jsem překládat slova související s našimi produkty do cizích jazyků a skládat klíčová slova dohromady. Nakonec jsem mé snažení dovedl do zdárného konce a přišel s názvem KUBARA - spojení mého jména KUBA a japonského slova BARA - které v překladu znamená růže (Růžička je mé příjmení). Název byl rázem na světě. 

 

Co Vám nabízíme? 

Od doby, kdy jsme vytvořili náš 1. board už uběhl nějaký čas, který jsme využili ke zdokonalování našich produktů. Naše boardy vyrábíme ručně v Česku a navíc jsou za přívětivou cenu. Nabízíme originální design boardů, a dokonce možnost návrhu vlastního motivu na desku. 

 

Pokud máte jakékoliv dotazy určitě neváhejte nás kontaktovat na e-mail info@kubara.cz

!Děkujeme, že jste s námi! 

  

"Keep balance with kubara" 

  

  

  

  

 
 

Zpět do obchodu